• E-Books
 • Applications
 • Layouts
 • Sketches
 • Wallpapers
 • Posters

Original War - Artefakty

Budynki

EON

EON/CZAPA - główny budynek, od którego odkrycia zaczęła się cała historia z syberytem/alaskitem. Jest to machina czasoprzestrzenna pozwalająca na przeniesienie ludzi lub materiałów w czasie do 2 milionów lat wstecz z dokładnością do pięciu lat. Jej źródłem zasilania jest syberyt/alaskit, o który toczy się cała wojna. Przy pomocy resztek syberytu bohaterowie wraz z innymi ludźmi z oddziału przenoszą się do przeszłości w celu zdobycia lub obrony tego jakże wydajnego źródła zasilania dla przyszłych pokoleń.

 • Obsada budynku: maksymalnie 1 postać.
 • Poziom obrony: 3238.
Budynek Obcych

Budynek Obcych - służy do teleportacji dużej ilości jednostek w wyznaczone przez gracza miejsce. Jest on dostępny jedynie w 15 misji kampanii Przymierza (znajduje się w arabskiej bazie w prawym dolnym rógu mapy). Do jego użycia jest nam potrzebny Artefakt Teleportacji, oraz przebadana technologia "Masowa Teleportacja". Ze względu na posiadaną dużą ilość HP, budynek jest praktycznie nie do zniszczenia i nawet uderzenie w niego bombą syberytową, nie spowoduje całkowitego zniszczenia budynku, a jedynie go troszeczkę uszkodzi. Aby za jego pomocą przeteleportować swoje jednostki, należy ustawić swoje jednostki w wyznaczonym miejscu w pobliżu budynku i wybrać miejsce teleportacji. Niestety w czasie walki można użyć go tylko raz, ponieważ jego ładowanie trwa czasami nawet kilka dni i zużywa duże zasoby syberytu.

 • Obsada budynku: maksymalnie 6 postaci.
 • Poziom obrony: 3238.

Artefakty

Artefakt

Artefakt Zwiadowczy - to tzw. sokole oko, przy którego pomocy możemy opracować technologię "Zwiad" w amerykańskim laboratorium z rozbudowaniem optycznym. Po opracowaniu tej technologii mamy możliwość odkrycia na pewien czas małego wybranego kawałka mapy.
W trybie multiplayer ma jeszcze dodatkową funkcję, mianowicie pozwala na opracowanie technologii "Skażenie Syberytu" w amerykańskim laboratorium z rozbudowaniem syberytowym. Ta technologia pozwala nam uzyskać taki sam efekt, jak w przypadku Arabów.
W edytorze jest oznaczony numerem 3.

Artefakt

Artefakt Detonacji - przy pomocy tego artefaktu możemy opracować technologię "Detonacja Syberytu" w rosyjskim laboratorium z rozszerzeniem syberytowym. Opracowanie tej technologii pozwala przy pomocy owego laboratorium zniszczenie jakiegokolwiek widzianego budynku lub pojazdu, którego budowa oparta jest na syberycie (np. pojazdy z silnikiem syberytowym, elektrownie, kopalnie syberytu). Aby go użyć musimy położyć go blisko wyżej wymienionego laboratorium.
Jego numer w edytorze map, to 4.

Artefakt

Artefakt Teleportacji - dosyć ważny artefakt, gdyż właśnie za jego pomocą możemy opanować Budynek Obcych i teleportować nim swoje jednostki. Za jego pomocą opracowujemy technologię "Masowa Teleportacja", oraz teleportujemy swoje jednostki w wyznaczone miejsce. Aby tego dokonać musimy go położyć blisko Budynku Obcych.
W edytorze oznaczony jako 5.

Artefakt

Artefakty Multi - te artefakty są dostępne tylko w trybie multiplayer na mapie Stonehenge. Musimy je zdobyć i przebadać aby wygrać rozgrywkę. Ilość wymaganych do przebadania artefaktów na rozgrywkę jest zależna od ustawień (od 1 do 9).
Numer w edytorze: 1.

Artefakt

Nieznany Artefakt - Jest to zupełnie nieznany artefakt którego nie mieliśmy możliwości poznać. Nie został on użyty w grze. Jest to zbiór kilku artefaktów który można wykorzystać w modach.
W edytorze jest oznaczony numerem 2.

Author: Daniel 'zoNE' Gabryś

Posted on 2008.01.10
Last updated on 2008.02.04

 • Windows Reg Tweaker Original War Encyclopaedia
 • Original War - Kurs Edytora
 • Leksykon pojęć bezpieczeństwa