• E-Books
  • Applications
  • Layouts
  • Sketches
  • Wallpapers
  • Posters

Original War - EON

Kliknij aby powiększyć.

Pułkownik Emmerson

EON, to urządzenie obcej cywilizacji, który zostało odkryte w 1919 roku naszej ery. Został on odkryty dosłownie w sercu Syberii, podczas trwającej pierwszej Wojny Światowej. Było to niedaleko eksplozji meteoru Tunguskiego (który to spowodował powalenie syberyjskiego lasu na powierzchni 3000 km kw.). Nieoficjalnie mówi się iż to właśnie EON był tym do dziś niewyjaśnionym "meteorem", który zniszczył taką powierzchnię naszej planety, a nigdzie nie znaleziono jego szczątków. Odkrył go amerykański żołnierz, którym był pułkownik Emmerson. Machina została przewieziona do tajnego ośrodka badawczego w USA, tam została ukryta i przebadana.

Kliknij aby powiększyć.

Budowa EON'a

Amerykańscy naukowcy doszli do wniosku iż maszyna, z którą mają do czynienia, to najprawdziwszy wehikuł czasu zasilany nikomu dotąd nieznanymi kryształami syberytu. Za jego pomocą mogliby wymazać z przeszłości wszystkie niechlubne, oraz tragiczne wydarzenia i dać światu całkowicie nowy początek. Niestety całe paliwo zostało zużyte w czasie testów (w latach 1920-1925) i została jego niewielka ilość, dosłownie na jedną podróż. Była to machina czasoprzestrzenna przenosząca różne obiekty o równe 2 mln lat wstecz, z dokładnością do 4-5 lat ("Cholerny złom", jak to mawiał rosyjski żołnierz por. M. W. Pokryszkin). Po przemieszczeniu, można się znaleźć w losowym miejscu znajdującym się w promieniu 15 mil od miejsca podróży.

Syberyt

Syberyt, to wysokoenergetyczny minerał wydzielający ciepło. Na początku był uważany za radioaktywny, jednak żaden z testów nie potwierdził jego radioaktywności. W jednym z testów mały kawałek syberytu, został zanurzony w wodzie, w wyniku czego woda zagotowała się momentalnie. Stało się to, gdyż za jego pomocą wodór przekształca się w atomy helu, wydzielając ogromne ilości energii. Niewielka ilość tego minerału starczałaby, aby dostarczyć energię elektryczną do wszystkich miejsc na kuli ziemskiej.

Rząd USA postanowił w 2004 roku, iż wykorzysta tą ostatnią podróż, aby wysłać swoich żołnierzy do przeszłości. Głównym celem wyprawy było zdobycie jak największych złóż syberytu, oraz przetransportowanie go na ówczesne tereny Ameryki drogą lądową. Jakież zdziwienie było na twarzach Amerykanów, gdy dowiedzieli się iż w przeszłości są również Rosjanie, którzy są bardziej rozwinięci technologicznie od nich.

Rosjanie wyruszyli do przeszłości kilka lat po amerykanach, po odkryciu na terenach alaski dziwnych minerałów, które nazwali alaskitem (przez amerykanów były one nazywane syberytem). Jakież zdziwienie było Rosjan, gdy odkryli iż urządzenia, które znaleźli są dziełem amerykanów. A co najdziwniejsze pochodzą z czasów, gdy drogę z Syberii, na Alaskę można było przejść drogą lądową, czyli sprzed 2 mln lat przed naszą erą. Wyruszyli oni po to, aby obronić złoża alaskitu, które się im należą i teleportują się do czasu, zanim amerykanie ukradli im ich syberyt.

Pierwszy Amerykanin, który wylądował w przeszłości (nie był pierwszym, który wybrał się w tą podróż), był Tim Gladstone. Był naukowcem i prawdopodobnie to go uratowało, przez cały czas żył z swoimi przodkami, homo pekinensis (czyt. homo pekinsis), zwanymi potocznie małpoludami. Dzięki temu poznał ich prymitywny język, oraz sposób zachowania. Natomiast pierwszą osobą sił Rosyjskich, która się znalazła w przeszłości, był gen. Morozow. Pojawił się na miejscu 1 października, rok przed głównym bohaterem kampanii Rosyjskiej, J. I. Gorkim, zwanym Burłakiem.

Niestety podróż EON'em, to wyprawa tylko w jedną stronę. I nie wiadomo czy i w jaki sposób, nasi bohaterowie mogą wrócić do przyszłości. Więc podróż do przeszłości jest bardzo wielkim poświęceniem, które podejmują bohaterowie "Original War". Wszystko wskazuje na to, iż niestety ugrzęzną oni w przeszłości do końca swojego życia, a komentarze typu "Będzie to tutaj stało aż do czasu moich narodzin.", są nie na miejscu, gdyż prawdopodobnie "zginą zanim się narodzą".

Author: Daniel 'zoNE' Gabryś

Posted on 2008.01.19
Last updated on 2008.01.19

  • Windows Reg Tweaker Original War Encyclopaedia
  • Original War - Kurs Edytora
  • Leksykon pojęć bezpieczeństwa