• E-Books
 • Applications
 • Layouts
 • Sketches
 • Wallpapers
 • Posters

Original War - FAQ

Jaki to gatunek to całe "Original War"?

"Original War" jest grą z gatunku strategii/RTS.

Na ilu płytach jest "Original War"?

Jest na 2CD.

Uruchamiam grę i niewiadomo dlaczego restartuje mi się automatycznie komputer?

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. Jeżeli to nie pomoże, to sprawdź czy masz wystarczająco mocny zasilacz w porównaniu do swojego sprzętu w komputerze i czy to nie jego wina.

Jak zmienić rozdzielczość ekranu w grze?

Uruchom plik "Owar.exe" znajdujący się w folderze z grą, następnie wybierz opcję "Konfiguracja", oraz wybierz interesującą cię rozdzielczość. W przypadku, gdy jednak na liście nie ma interesującej Cię rozdzielczości (np. w przypadku monitorów panoramicznych) do lini komend elementu docelowego należy dodać parametr CustomRes z określoną szerokością i wysokością (np. customres 1280 800). Dzięki temu gra odpali się w ustalonej rozdzielczości, jednak interfejs w przypadku niestandardowych rozdzielczości może być mniej efektowny z przyczyn konieczności przesunięcia niektórych grafik.

Czy są kody do "Original War"?

Nie, nie ma. Kiedyś były, lecz przed wydaniem gry zostały usunięte razem z konsolą, gdyż nie działała poprawnie. Jak wiadomo OW wyszło niedokończone, więc nie zdążyli napisać nowej, poprawnie działającej.

Oto lista wyłączonych kodów:
Quit
GodMode
Armageddon
MemStat
SpecMemStat
NetStat
ShowFPS
ShowMem
ShowMeter
SailEvent
SailTick
FogOff
SkillsUp
AddResources
HealAll

Jak grać w "Original War" przez sieć?

Jest kilka sposobów na to:

 1. Za pomocą programu GameSpy Arcade (można go ściągnąć z naszej strony, dział download). Pełen opis instalacji i uruchamiania tego programu również jest na stronie.
 2. Przez sieć LAN (1 osoba w twojej sieci zakłada grę wieloosobową, a ty się podłanczasz, poprzez wybranie jego servera, z listy w trybie na wielu graczy.
 3. Przez program Hamachi, tworzacy wirtualna sieć lan (też można go ściągnąć z naszej strony)
 4. Przez opcję IP (dostępna jedynie w patchu 1.05, lub nowszym).
 5. Wybranie jednego z serwerów Master Server'a w trybie Gra wieloosobowa (dostępna jedynie od patcha 1.09). Więcej informacji dotyczących tego trybu znajduje się w artykule "Master Server - co to?"

Czy będzie "Original War 2"?

Prawdopodobnie nie będzie, chyba że zdarzy się cud.

Czy Altar zajmuje się nowymi patchami do "Original War"?

Nie, nie zajmuje się. Kod źródłowy gry został przekazany Stucukowi (Original War Support) w celu umożliwienia jemu tworzenia nowych patchy.

Jak uruchomić mody w "Original War"?

Jest to możliwe od wersji 1.03 (lub nowszej). Kopiujesz mod do folderu "mods" w folderze z grą, oraz uruchamiasz plik "ModLauncher.exe". Potem wybierasz nazwę moda, oraz klikasz "Launch".

Author: Daniel 'zoNE' Gabryś

Posted on 2006.03.15
Last updated on 2010.06.26

 • Windows Reg Tweaker Original War Encyclopaedia
 • Original War - Kurs Edytora
 • Leksykon pojęć bezpieczeństwa