• E-Books
  • Applications
  • Layouts
  • Sketches
  • Wallpapers
  • Posters

Original War - Poziomy postaci

Jak pewnie każdy zauważył, w grze "Original War" jednostek nie tworzymy, nie rozmnażamy, nie klonujemy, oraz nie kupujemy. Dysponujemy jedynie jednostkami nam przydzielonymi, oraz zwerbowanymi w czasie walki. Jednym ze sposobów podwyższenia wydajności naszych oddziałów, oraz ulepszania ich, jest szkolenie ich w danej dziedzinie.Każdy z członków naszego oddziału ma cztery dziedziny, w których możemy ich szkolić zwiększając ich poziomy doświadczenia. Kolejno są to: żołnierz, inżynier, mechanik i naukowiec.

Każda z dziedzin szkolenia odpowiada za coś innego:

Poziomy Żołnierz - Ten poziom zwiększa zadawane obrażenia, oraz obronę postaci. Dzięki niemu nasi ludzie będą lepsi w atakach z broni ręcznej.


Poziomy Inżynier - Zwiększa poziom umiejętności inżynierstwa. Pozwala naszym inżynierom na szybsze i sprawniejsze stawianie budynków, rozbudowę ich, rozmontowywanie, oraz naprawę. Przez co nie będziemy musieli aż tyle czekać na wybudowanie budynku. Zwiększa również obronę naszej postaci.


Poziomy Mechanik - Przyspiesza prac ę naszych mechaników, za sprawą czego będą szybciej budowali pojazdy, oraz je rozmontowywali. Dzięki niemu, również pojazdy prowadzone przez mechanika (manualne i zdalne) są lepiej prowadzone, oraz maja większy poziom obrony i ataku. Zwiększa również poziom obrony postaci.


Poziomy Naukowiec - Po zwiększeniu tego poziomu, nasz naukowiec będzie dużo szybciej opracowywał technologie. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić, czy nasz naukowiec nadąży z opracowywaniem technologii. Zwiększa się również tępo leczenia innych, oraz jak wszędzie poziom obrony postaci.


Zwiększanie poziomu doświadczenia naszych umiejętności:

Jest kilka możliwości zwiększania poziomu umiejętności, główny z nich to branie udziału w misjach i pomyślne ich kończenie, po każdej misji dostajemy pewną ilość punktów doświadczenia do wykorzystania dla naszych postaci. Aby zwiększyć poziom danych umiejętności naszych postaci po misji, należy kliknąć w fotografię postaci, oraz wybrać z menu po lewej stronie, która umiejętność ma zostać zwiększona.

Kliknij aby powiększyć.Kliknij aby powiększyć.

Innym sposobem zdobywania punktów doświadczenia, jest wykonywanie różnych prac w czasie gry.

Oto kilka przykładów:

Poziomy Żołnierz - Zabijanie wrogów, strzelanie do budynków i pojazdów, oraz trzymanie swoich jednostek w koszarach (to ostatnie jedynie w trybie multiplayer).


Poziomy Inżynier - Stawianie budynków, naprawa budynków, oraz rozbiórka budynków.


Poziomy Mechanik - Budowanie pojazdów, kierowanie zdalnie sterowanymi, oraz manualnymi pojazdami.


Poziomy Naukowiec - Opracowywanie technologii w laboratorium, leczenie ludzi.


Ilość wymaganych punktów doświadczenia do następnego poziomu:

Każdy poziom wymaga jakiejś ilości punktów doświadczenia, kolejno jest to:

Poziomy 0 poziom - 0 pkt.


Poziomy 1 poziom - 1000 pkt.


Poziomy 2 poziom - 3000 pkt.


Poziomy 3 poziom - 7000 pkt.


Poziomy 4 poziom - 11000 pkt.


Poziomy 5 poziom - 20000 pkt.


Poziomy 6 poziom - 35000 pkt.


Poziomy 7 poziom - 55000 pkt.


Poziomy 8 poziom - 90000 pkt.


Poziomy 9 poziom - 150000 pkt.


Poziomy 10 poziom - 240000 pkt.


Uwaga! Gdy nasza postać na starcie ma np. 3 poziom którejś umiejętności i przy tym 0-999 pkt. doświadczenia w tej umiejętności, to następny poziom będzie wymagał 1000 pkt., itd.

Author: Daniel 'zoNE' Gabryś

Posted on 2008.01.18
Last updated on 2008.02.04

  • Windows Reg Tweaker Original War Encyclopaedia
  • Original War - Kurs Edytora
  • Leksykon pojęć bezpieczeństwa