• E-Books
 • Applications
 • Layouts
 • Sketches
 • Wallpapers
 • Posters

Original War - Solucje Przymierze

Przymierze:

Misja 12 Amerykańska: Długi Marsz

Pierwsza rzecz, jaką będziemy musieli zrobić w tej misji, to właściwe dobranie postaci nam towarzyszących. Najlepszym wyborem są: Gray Grant, Lucy Donaldson, Lisa Lawson. Lecz, gdy chcemy wybrać innych to najlepiej, aby to nie byli: Joan Fergusson i Frank Forsyth, gdyż oni dołączą do Ciebie i tak.

Po wybraniu naszych ludzi, musimy ich odnaleźć i uratować. Najpierw idziemy w dół pomiędzy wieżyczkami, gdzie przepuści nas Andy Cornell tak, aż dojdziemy do Frank'a Forsyth'a, który do nas dołączy. Następnie skręcamy w lewo do zarośli za rzeczką, w których ukrywa się nasza ukochana Joan Fergusson, oczywiście ona wierzy w nas i też dołączy. Gdy mamy juz dwie osoby, które dołączają do nas mimo iż ich nie wybraliśmy, idziemy dalej w lewo do laboratorium optycznego w naszej bazie (uważając na pojazdy nas szukające), otrzymamy tam bazookę. Po wzięciu planów bazooki idziemy nadal w lewo, po Lucy Donaldson, którą wybraliśmy. Idziemy troszeczkę w dół po Lise Lawson. Mając już cały skład idziemy po naukowców nam towarzyszących. W tym celu kierujemy się w górę rzeki po Denisa Peterson'a. Po dojściu Peterson'a kierujemy się do składu na górze mapy, przy którym będzie stała Cathy Simms. Gdy mamy już całą grupę kierujemy się z nimi do miejsca, w którym zaczynaliśmy rozgrywkę, czyli do Dr. Peter'a Roth'a. Gdy będziemy się tam kierować spotkamy Cyrus'a Parker'a, który nas przepuści abyśmy mogli uciec.

UWAGA! Nie wolno nam zabijać naszych starych towarzyszy broni! Najlepiej unikajmy w tej misji zabijania ludzi, gdyż za to możemy stracić medal.

Gratuluję, misja się powiodła i masz wszystkie medale!

Kliknij aby powiększyć.
AM 12A
Kliknij aby powiększyć.
AM 12A Cont

Cele misji:

 • Wejdź do laboratorium uzbrojenia.
 • Zabierz możliwie wielu żołnierzy, z którymi wczoraj rozmawiałeś do wschodniego krańca mapy.
 • Unikaj zabijania dawnych przyjaciół.

Misja 12 Rosyjska: Kot i Mysz

Pierwszą rzeczą, jaką będziemy musieli zrobić będzie wybór pojazdu, którym zrobimy pierwsze zadanie w tej misji (ucieczkę z bazy, do mini-bazy przymierza). Najlepiej, aby był to pojazd z średnim podwoziem gąsienicowym i silnikiem syberytowym (gdyż będziemy musieli uciekać przez trudne tereny), oraz jako broń najlepiej wybrać wyrzutnię rakiet.

Gdy wybierzemy już pojazd jakim będziemy się ewakuowali z bazy, pozostanie nam ucieczka z niej tak, abyśmy przeżyli i dotarli do bazy położonej w prawym górnym rogu mapy. Gdy wyjedziemy z bazy, musimy kierować się jak tylko daleko się da w górę tak, abyśmy przeżyli. Później skręcamy w prawo, aż dojedziemy do mokradeł. Gdy znajdziemy się już na terenach bagnistych, jedziemy w dół tak, aż znajdziemy przeprawę przez rzeczkę przez którą przejedziemy prosto do bazy. Gdy podjedziemy już do bazy (nie wjeżdżamy do niej), dołączą do nas nowe jednostki, które pomogą nam w pracach.

W drugim etapie misji, będziemy musieli opracować i zbudować teleport, który pomoże nam teleportować w wyznaczone miejsce nasze jednostki. Gdy wybudujemy już teleport, bierzemy jednego naukowca, wyposażamy go w pojazd i każ mu jechać do punktu umieszczonego na wschód od bazy, w której byliśmy na początku gry. Każmy mu tam postawić wyjście z teleportu, a następnie wjeżdżając Burłakiem do bazy, rozkazujemy wszystkim teleportowanie się do tego miejsca. Gdy jesteśmy już na miejscu, dajemy znać naukowcom, iż mają wolną drogę do ucieczki. A my w tym czasie rozpraszamy wroga tak, aby nie atakował naukowców. Po wyjściu naukowców z bazy skieruj się z nimi na północ (do wyznaczonego punktu).

Misja skończona powodzeniem.

Kliknij aby powiększyć.
RU 12A
Kliknij aby powiększyć.
RU 12A Cont

Cele misji:

 • Dotrzyj do osiedla na północnym wschodzie.
 • Zatrzymaj pościg. Daj Gossudarowowi sygnał do opuszczenia bazy.
 • Oszczędzaj zapasy.
 • Nie dopuść do zniszczenia Twojej dawnej bazy.
 • Powstrzymaj pościg.
 • Doprowadź naukowców do strefy wyjścia, strzeż profesora Gossudarowa i Artefaktu.

Misja 13: Pokój na Ziemi

Gdy mamy już wszystkie jednostki zebrane, musimy wybudować bazę obronną, w której spotkamy sie z towarzyszami broni z przeciwnej nacji. Zanim jednak dojdzie do spotkania, możemy zacząć budować już bazę (najlepiej jednak, aby uzbrojenie było rozwijane w kierunku Rosjan). Po opracowaniu technologii bazook, budujemy koszary, w których przemieniamy naszych ludzi w bazookowów (oczywiście tak, aby zostało nam przynajmniej dwóch naukowców). Gdy jesteśmy już gotowi, idziemy na wschód do bazy arabskiej, którą musimy zniszczyć. Gdy zaatakujemy bazę, starajmy się oszczędzać ludzi (najlepiej ich leczyć co chwilę), tak aby nikogo nie stracić. Gdy już przedrzemy się przez obronę arabską, musimy zabić szejka Abdula, oraz jego mastodonta, który znajduje się obok składu. Po ich zabiciu i przejęciu bazy kończymy pomyślnie misję.

Kliknij aby powiększyć.
AM 13A
Kliknij aby powiększyć.
RU 13A

Cele misji AM:

 • Wybuduj nową bazę i chroń ją przed atakami.
 • Znajdź Burłaka i sprowadź go do bazy.
 • Burłak musi przeżyć.
 • Zniszcz arabską bazę.
 • Nie pozwól Arabom zabrać Artefaktu.
 • Zabij szejka Abdula i jego mastodonta.
 • Pilnuj czołgu Burłaka.

Cele misji RU:

 • Zbuduj nową bazę i broń ją przed atakami wroga.
 • John Macmillan musi przeżyć.
 • Zniszcz arabską bazę.
 • Zdobądź arabski Artefakt.
 • Zabij szejka Abdula i jego mastodonta.

Misja 14: Grunt to Dobry Plan

Celem misji jest odzyskanie ukrytego artefaktu, oraz zdobycie informacji naukowych. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić jest wybór pojazdów, jakimi się wybierzemy do celu. Pierwszy, w którym pojedzie Macmillan powinien być komorą transportową, a drugi dla Burłaka może być obojętnie czym (oczywiście czymś na średnim podwoziu gąsienicowym). Po wyborze pojazdów wybieramy się w wyznaczone miejsce, z którego przejedziemy prosto do miejsca, w którym został ukryty artefakt.

Gdy będziemy już na miejscu, jedziemy zabrać artefakt do transportera. Zobaczymy tam, jak wybucha bomba syberytowa w okolicy (ta, którą Amerykanie wypuścili dla testu na przykładowy skład i koszary). Po jej wybuchu musimy skierować się na północny-zachód do opuszczonej bazy (unikając starć z amerykańskimi patrolami). Tam tankujemy swoje pojazdy, oraz przemieniamy Burłaka w inżyniera. Wsiadamy teraz do pojazdów (Macmillanem do komory z artefaktem, a Burłakiem do drugiego pojazdu, który wybraliśmy) i jedziemy Burłakiem do głównej bazy Amerykańskiej (w sam jej środek, gdzie znajduje się ich skład) i przejmujemy Byrłakiem skład. Gdy przejmiesz skład, naukowcy przekażą ci tajne informacje naukowe, gdy je otrzymasz wracaj do Macmillana.

Aby skończyć misję, wróć z artefaktem do miejsca, w którym zaczęła się misja (południowy-wchód).

Kliknij aby powiększyć.
AM 14A
Kliknij aby powiększyć.
AM 14A Cont

Kliknij aby powiększyć.
RU 14A
Kliknij aby powiększyć.
RU 14A Cont

Cele misji:

 • Zdobądź Artefakt.
 • Macmillan/Burłak musi przeżyć.
 • Zabierz Artefakt z powrotem do bazy.
 • Zdobądź informacje z amerykańskiego laboratorium syberytowego.

Misja 15: Wojna to pokój

To już ostatnia misja przymierza, w której nasza wygrana jest zależna tylko od tego, czy dobrze dobierzemy taktykę, do naszych sił. A możliwości taktyki mamy aż trzy!

Pierwszą i najtrudniejszą z nich jest atak na amerykańską bazę od strony południowej (dostępnymi nam na starcie siłami), po czym przejęcie jej i wzmocnienie naszych sił. Gdy już będziemy gotowi, to atakujemy arabską bazę, która znajduje się w prawym, dolnym rogu mapy, po czym jedziemy od nich prosto do Rosyjskiej bazy, którą niszczymy od dołu (najpierw wieżyczki znajdujące się na dole, a później jadąc bokiem niszczymy resztę wieżyczek, po czym niszczymy wszystko co jest w bazie).

Drugi jest nieco łatwiejszy, polega ona na zaatakowaniu najpierw najsłabszej bazy (lecz dosyć trudnodostępnej), czyli arabskiej. Po jej przejęciu tworzymy czołgi i atakujemy od dołu amerykańską bazę, po której przejęciu jedziemy na Rosjan (oczywiście atakujemy ją tak, jak w poprzednim przykładzie).

Trzeci i wg mnie najłatwiejszy sposób, to po prostu zbudować małą bazę na wzgórzu, w której opracujemy rosyjską technologię Hack (która pozwoli nam podkradać komputerowo sterowane pojazdy). Po przejęciu wystarczającej ilości pojazdów przejmujemy amerykańską bazę (oczywiście od dołu), w której budujemy kilka czołgów, a następnie najeżdżamy na arabską bazę. Po zniszczeniu arabskiej bazy jedziemy na Rosjan (tak jak w pierwszym przykładzie, od dołu).

Obojętnie którą opcję wybierzemy, po zniszczeniu trzech przeciwnych baz Rosjanie się poddają i będziemy musieli zniszczyć osłabione już jednostki legionu, które będą próbowały przejąć główne złoże syberytu.

Gdy już tego dokonamy, misja skończy się pomyślnie dla nas i w ten sposób zakończymy tą wojnę!

Powodzenia towarzysze!

Kliknij aby powiększyć.
AM 15A
Kliknij aby powiększyć.
RU 15A

Cele misji:

 • Nie pozwól przeciwnikom na opracowanie bomby alaskitowej.

Author: Daniel 'zoNE' Gabryś

Posted on 2004.10.08
Last updated on 2009.05.28

 • Windows Reg Tweaker Original War Encyclopaedia
 • Original War - Kurs Edytora
 • Leksykon pojęć bezpieczeństwa